Mød bestyrelsen

Beboerne kan træffe bestyrelsen den første tirsdag i hver måned fra kl. 18.00-18.30 på ejendomskontoret i kælderen. Det er 
bestyrelsens ønske at være i tæt dialog med beboerne til glæde og gavn for alle. Bestyrelsen kan også kontaktes på e-mail: bestyrelsen@langelinie3-9.dk

Bestyrelsen

Birger Jensen (formand) nr. 5.1.1 –

Tlf. 22 68 64 95 – jensenbirger@live.dk

Jørgen Kragh (næstformand) nr. 7. st. 3 – Tlf. 21 19 71 73 –  j_kragh@hotmail.com

Svend K. Poulsen (bestyrelsesmedlem) nr. 3.4.4 – Tlf. 40 21 83 11 – svend@skp-gruppen.dk

Kjeld Hammer (bestyrelsesmedlem) nr. 5.4.2 – Tlf. 20 33 64 69 – kjhammer@mail.dk

Michael Sund-Nielsen (bestyrelsesmedlem) nr. 5.3.1- Tlf. 40 53 84 16 – sundnielsen@gmail.com

Peter Volkers (bestyrelsesmedlem) nr. 9.4.1 – Tlf. 49 11 16 13 – dkpv@coloplast.com

 

 

 

Suppleanter

Jens Lillelund nr. 7.3.4 –  Tlf. 24 61 80 88 – jelillelund@gmail.com

Thorleif Blok nr. 3.5.1 – Tlf. 21 67 59 81 – blok@buy-aid.com eller  t.blok@switzerland.net

Jørgen Skovgaard nr. 5.1.4 – Tlf 61330951 – skovgaard0951@gmail.com

Vibeke Løgstrup nr. 3.1.1 – Tlf. 29440111 – vibeke@luxdorph.com

Grundejerforeningen

Vi i Ejerforeningen har pligt til at være medlemmer af den fælles Grundejerforening på Langelinie. Vi er medlemmer sammen med ATP Ejendomme, E/F Langelinie Alle 25-29,Pension Danmark, Udviklingsselskabet By og Havn I/S, K/S Promenaden (Outlet butikkerne ). Grundejerforeningen arbejder via fordelingstal, som  er fordelt i henhold til, hvor mange m2, der kan bygges på de enkelte grundstykker. Vores fordelingstal er 14,6% , hvor ATP Ejendomme har majoriteten med et fordelingstal  tal på 58,3%. Formand for Grundejerforeningen er Thomas Anfinn  fra ATP-Ejendomme, mens Jens Lillelund fra Langelinie 3-9 er næstformand.
Frank Schultz, Vicevært

Viceværten

Telefon: 20 10 04 57
Telefontid: Mandag-onsdag-fredag 9.00-12.00

Der kan lægges besked til viceværten i brevkassen udenfor ejendomskontoret i P-kælderen.
Beskeder kan også indtales på telefonsvareren eller sendes på mail til vicevaert@langelinie3-9.dk

Hjemmesidens redaktion

Lene Frøslev (Webmaster) nr. 5.4.2. – Tlf. 20 91 35 66 – webmaster@langelinie3-9.dk

Bolig administrator

Dansk Forvaltningsselskab A/S

Att: Søren Michaelsen

Kongelysvej 11

2820 Gentofte

Tlf. 39 30 60 88

sm@danskforvaltning.dk

Vigtig info til lejere: Lejerne skal kontakte deres respektive udlejere eller dennes administrator. PFA-lejere skal kontakte PFAs vicevært.